Načo by sme nemali zabúdať ? – VODA

Autor: Marek Kytka | 22.1.2019 o 19:53 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  98x

Voda je pre nás veľmi dôležitá. Hrá veľkú úlohu ako v budovaní svalov, tak aj spaľovaní tukov. Dostatok vody na nás pôsobí priaznivo, pretože má vplyv na zdravie, našu výkonnosť, budovanie svalov, lepší spánok, regeneráciu.

Určite mnohí viete, že voda je veľmi dôležitá, ako počas tréningu, tak hlavne počas celého dňa. Povedzme si ale narovinu, niekedy je veľmi ťažko udržať, vyšší príjem vody. Dôležitý je teda konštantný príjem tekutín od prebudenia, až po spánok, v určitých časových intervaloch intervaloch. Tiež nie je dobré prijať zase veľa vody naraz.

Treba si uvedomiť, že najviac na vodu reagujú obličky. Ak jej máme nedostatok, môžeme si všimnúť tmavší moč. Musíme si uvedomiť to, že obličky spracovávajú stravu ktorú cez deň zjeme, mnohí aj určité lieky a zbavujú nás rôznych ďalších škodlivín.

Preto treba mať dostatočný prísun tekutín, keďže nás zbavujú toxických látok, odpadových látok a pomáhajú nám to v tele vyrovnávať. Ak nie je dostatok tekutín, obličky trpia.

Ak chcete vo fitku podávať výkon, musíme byť dostatočne ,,zavodnení,, pretože ak dôjde k poklesu tekutín, zníži sa nám tak krvný tlak a môže nasledovať únava, slabota, či závrate. Netreba zabúdať aj nato, že srdce tak musí začať, pracovať viacej, aby telu dodalo krv. Môže to viesť až k svalovým kŕčom, či spomínanej únave.

Pri nedostatku tekutín pre človeka začína byť tréning ťažší a ťažší, tým pádom sa znižuje váha, čo má za následok zníženie našich výsledkov.

Príjem vody má tak vplyv aj na odbúranie tuku. Vyšší príjem núti naše telo pracovať, a dostáva podnety na to, aby sa vykonávala malá potreba častejšie. Telo si udržuje svoju teplotu. Piť viac vody je preto najjednoduchejšia cesta, ako môžeme zvýšiť spaľovanie prebytočného tuku. Voda nám spôsobuje aj pocit zasýtenia, preto sa nemusíme cítiť, tak hladný.

Svalové tkanivá sú tvorené z 70 – 80 % vody, čo už z tohto môžeme vidieť, ako dôležitý je príjem tekutín. Pre rast buniek a tým spojený nárast objemu svalovej hmoty je spôsobený dostatočným príjmom tekutín.

Ak prijímame stravu, tá prúdi celým telom hlavne do čriev, tým pádom pri nedostatku vody je spôsobené to, že telo nevyužije všetky potrebné živiny a dôjde tak k nedostatočnému vstrebaniu všetkých potrebných látok (živín), ktoré vplývajú na lepšiu regeneráciu a uvoľňovanie odpadových látok po tréningu.

Nevhodné sú bublinkové vody, ktoré dráždia žalúdok.

Neexistuje preto dôvod, prečo by sme nemali mať dostatok vody.

To koľko vody máme prijímať je rozdielne v závislosti od tela, váhy, či metabolizmu. Odporúča sa preto v priemere 2-3 litre vody počas dňa. Taktiež má vplyv nato,  aj ročné obdobie, keďže v lete sa predsa len človek spotí viac a mal by preto ten príjem tekutín ešte zvýšiť. V neposlednom rade aj naša práca, to, či vykonávame ťažkú manuálnu prácu, pri ktorej sa opäť spotíme, alebo máme len sedavú prácu, kde nás veľmi ťažko napadne, aby sme si dali pohár vody. Ak však máme sedavú prácu snažme sa vždy mať na stole pohár s vodou hneď po ruke a vieme sa tak hockedy napiť. Taktiež je dobre väčší pohár vody po zobudení. Ja som si to už tak zaužíval a beriem to už, ako samozrejmosť. Organizmus sa tak krásne naštartuje a telo už pracuje. Taktiež pohár dobrý pred spaním.

Uvedomte si, že nedostatok vody môže spôsobiť negatívne ,,zážitky,,. Sami určite viete, už len koľko veľa tekutín vypijete počas toho ak ležíte s teplotou v posteli. Preto sa snažte svoje telo dostatočne hydratovať.

 

Dúfam, že článok opäť bude páčiť. Veľmi pekne ďakujem za obrovskú podporu správy, či povzbudzujúce komentáre.

Sledovať ma môžete na FACEBOOKU : https://www.facebook.com/fitkit555/

Odporúčam taktiež INSTAGRAM (@fit_kit5) kde pribudnú aj rôzne skladby tréningov ako pre mužov, tak aj ženy. 

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/fit_kit5/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Penta ohrdla ponuku štátu, že kúpi jej nemocnicu

Vyberá si len hrozienka z koláča, vraví o finančnej skupine premiér Pellegrini.

Dobré ráno

Dobré ráno: Mala 14 a vedúci na tábore od nej chcel intímne fotky

Ako pokračuje kauza zneužívania.


Už ste čítali?